Blog

haber ve duyurular

image

Prof. Dr. Nuray Bozkurt


Endokrinoloji / Metabolizma Hastalıkları, Kadın Sağlığı ve Gebelik 6. Sempozyumunda, Polikistik Over hastalarında Gebelik öncesi ve sırasında yaklaşım nasıldır? semineri Prof.Dr. Nuray Bozkurt tarafından anlatılmıştır.

Devamı
image

Prof. Dr. Nuray Bozkurt


8 th Annual Congress of Turkish - Society of Gynecological Endoscopy, Robotik Myomektomi semineri Prof.Dr. Nuray Bozkurt tarafından anlatılmıştır.

Devamı
image

Prof. Dr. Nuray Bozkurt


2. Minimal İnvaziv Jinekolojik Cerrahi Kongresinde, Myomu karın dışına nasıl çıkaralım? semineri Prof.Dr. Nuray Bozkurt tarafından anlatılmıştır.

Devamı
image

Prof. Dr. Nuray Bozkurt


Muayenehaneler Derneği Toplantısında, Robotik Cerrahi semineri Prof.Dr. Nuray Bozkurt tarafından anlatılmıştır.

Devamı
image

Prof. Dr. Nuray Bozkurt


Prof. Dr. Nuray Bozkurt, T.C Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Etlik Zübeyde Hanım Sağlık Uygulama Araştırma Hastanesinde yapılan Kadın Doğum Disiplininde Hayvan Deneyleri Modeli Kursunda Oturum Başkanlığı yapmıştır.

image

Prof. Dr. Nuray Bozkurt


8. Ulusal Üreme Sağlığı ve İnfertilite Kongresi İnfertil Çiftlerde Antioksidan Kullanımı Yararlıdır.

Devamı
image

Prof. Dr. Nuray Bozkurt


Ankara Zekai Tahir Burak Hastanesinde Myoma Uteride Güncel Yaklaşım hakkında seminer vermiştir.

Devamı

Prof. Dr. Nuray Bozkurt


TJOD ANKARA

TJOD ANKARA PAZAR SABAHI TOPLANTILARI

1 Temmuz 2018 - Kadın Doğum Hekimliğinde Hukuki Sorunlar

Ulucanlar Cezaevi Kültür Merkezi Elmalı Seminer Salonu

Güncel Literatür
Oturum Başkanı: Nuray Bozkurt


Devamı
image

image

Tüp bebek tedavisinde 'PRP' desteği başarıyı artırıyor


Özellikle rahim zarında kalınlaşma problemi yaşayan hastalar üzerinde yapılan araştırmalarda kişinin işleme tabi tutulan kanından elde edilen trombositten zengin plazmanın tekrar kendisine verilmesiyle uygulanan tedaviden başarı sonuçlar elde edildi.

Devamı

Prof. Dr. Nuray Bozkurt


Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneğinin 2018 yılındaki kongresinde Prof. Dr. Nuray Bozkurt Robotik Histerektomi adlı seminer konuşmasını yapmıştır.

Devamı
image

image

Tüp Bebek Tedavisinin İncelikleri


Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Nuray Bozkurt, tüp bebek tedavisi ile ilgili bilinmesi gereken önemli noktalara değiniyor...

Tüp Bebek Tedavisi Hangi Hastalara Uygulanır?

Tüp bebek tedavisi ile ilk defa bundan yaklaşık 40 yıl önce tüpleri kapalı bir hastaya uygulanarak sağlıklı gebelik ve doğum elde edilmiştir. Kapalı tüpler için ortaya atılan bu teknik günümüzde infertilitenin hemen her sebebinde uygulanmaya başlamıştır. Daha önce geçirilmiş enfeksiyona veya endometriozise bağlı ciddi tubal faktor, ileri derecede sperm sayısı ve motilite düşüklüğü izlenen erkek faktörü özellikle ilk olarak tüp bebek tedavisini gerektirmektedir.

Devamı

"KAPALI CERRAHİ HERKESİN HAKKI"


PROF. DR. NURAY BOZKURT JİNEKOLOJİK CERRAHİDE LAPAROSKOPİK YÖNTEMİ ANLATTI

KARİYERİNİZ HAKKINDA KISACA BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ?

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde lisansımı tamamladıktan sonra Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası’nı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaptım. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, İnfertilite ve Reprodüktif Endokrinoloji ünitesinde uzman olarak çalışarak üremeye yardımcı tedavi yöntemleri konusunda sertifika aldım. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları Doğum Anabilim Dalı’nda öncelikle öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladım. 2007 yılında Doçent ünvanı alarak çalışmaya devam ettim, aynı üniversitede 2013 yılında Profesör oldum.

Devamı
image

image

Sağlığımız Değerlidir


Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Nuray Bozkurt kadın sağlığının gebelikle sınırlı olmadığını, bu yüzden gebelik öncesi ve sonrasında takiplerin devam etmesinin çok önemli olduğunu vurguluyor...

Mesleki serüveninizi dinleyerek sizi daha yakından tanıyabilir miyiz?

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra ihtisasımı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda yaptım. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, İnfertilite ve Reprodüktif Endokrinoloji Ünitesi’nde uzman olarak çalışarak, Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri konusunda sertifika aldım.

Devamı

Minimal İnvaziv Jinekolojik Cerrahi Eğitim Programı 2017-2018


HİSTEREKTOMİ KURSU

1 NİSAN 2018/ ANKARA- GAZİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKULTESİ DEKANLIK BİNASI KONFERANS SALONU 6.KAT

Kurs Direktörleri

Prof. Dr. Onur Karabacak - Prof. Dr. Anıl Orhan - Prof. Dr. Nuray Bozkurt - Prof. Dr. Çağatay Taşkıran - Prof. Dr. Mete Güngör

Devamı
image

image

GYNOCAS


Laparoskopik Cerrahi ve Kapsamlı olarak Jinekolojik- Temel- Urojinekolojik- Onkolojik Cerrahiyi içeren Türkiyedeki ilk kadavra üzerindeki jınekolojik cerrahi eğitim kursları Gynocas tarafından yapılmıştır. Nuray Bozkurt GYNOCAS'İN kurucusudur. bununla ilgili olan yayınlar uluslar arası dergilerde yayınlanmış ve kongrelerde sunulmuştur.

Devamı

Orta-İleri Düzey Laparoskopi Kursu


İstmosel İnfertilite Yapar mı?

Laparoskopik ve Histeroskopik Tedavi hakkında Kadın Doğum Doktorlarına Eğitim verilmiştir.

image

image

Genç Endoskopistlere hakimlik yaparken...


image

Orta-İleri düzey Laparoskop Kursları


Kronik Pelvik Ağrıda Laparoskopik Yönetim

image
image

image

Excellence in ART Clinical and Labarotory Pesrspective Congress 2015Endometriozis Akademi


Zor Olgularda Endometriozis Cerrahisi Nasıl Yapılmalı?

image

image

TJOD Ankara İç Anadolu Kontrasepsiyon Kongresi


Hormonal Kontrasepsiyonların Yan Etkilerini Nasıl Yönetebiliriz.


DR ZEKAİ TAHİR BURAK SAĞLIK UYGULAMA ARAŞTIRMA MERKEZİ


DR ZEKAİ TAHİR BURAK SAĞLIK UYGULAMA ARAŞTIRMA MERKEZİNDE yapılan infertilite toplantısında Prof. Dr. Nuray Bozkurt tarafından Ovarian Stimülasyonda Luteal Destek başlıklı konuyu anlatmıştır.

image